O nas

Jako podmiot gospodarczy ze 100% udziałem kapitału polskiego działamy w branży od 1991 r.


Działalność rozpoczęliśmy od importu i dystrybucji towarów czeskich i słowackich, równocześnie współpracując z wieloma producentami krajowymi. Dostosowując się do tworzącej się gospodarki rynkowej zwiększyliśmy asortyment do prawie 6 tys. pozycji. Powiększyliśmy powierzchnię magazynową, zwiększyliśmy ilość zatrudnionych pracowników, zakupiliśmy kolejne samochody dostawcze. Dzięki temu dostarczamy towar do naszych klientów szybko i w każdej ilości.


W 2007r. nastąpiła reorganizacja firmy. W celu zmniejszenia kosztów i utrzymania niskich cen logistykę firmy powierzyliśmy specjalistom. Wybraliśmy najlepszych i najsolidniejszych dostawców tworząc im przedstawicielstwa i składy fabryczne. Transport powierzyliśmy firmom spedycyjnym, akwizycję firmom specjalistycznym. Obecnie duża część obrotów firmy obejmuje import z Europy Wschodniej i Zachodniej oraz Czech i Słowacji, Bułgarii, Serbii. Uczestniczymy także w produkcji około 200 artykułów takich jak gąbki kąpielowe, ściereczki, zmywaki kuchenne i artykuły plastikowe.


Duża i znacząca część naszej produkcji obejmują węgiel drzewny, brykiet węgla drzewnego, rozpałki stałe i płynne. Nasze produkty to gwarancja smacznych, zdrowych potraw z grilla, nadające wspaniały aromat i smak. Produkcje węgla drzewnego i brykietu oparliśmy przede wszystkim na twardych gatunkach drzew liściastych pochodzących z lasów bieszczadzkich. Długoletnie doświadczenie i stale udoskonalana jakość pozwala nam zaspokoić potrzeby Odbiorców w kraju jak i zagranicą. Dobre rozeznanie rynków i duże zapotrzebowanie naszych odbiorców daje nam możliwość całorocznej produkcji i zapewnienie ciągłości dostaw nawet w najbardziej gorącym okresie lata.


W 2012 r. rozpoczęliśmy produkcję płynu do spryskiwaczy samochodowych.


Nasze produkty to najwyższa jakość. Konkurujące z najlepszymi produktami tego typu na świecie.


Dlatego od wielu lat wszędzie tam, gdzie pracujemy wzrasta jakość i poziom usług, a nowe standardy, które tworzymy, przejmowane są przez innych.


Nic dziwnego że naszymi klientami są firmy dynamiczne i śmiało patrzące w przyszłość. Razem z nami rozwijają się i rosną w siłę.Zarząd Spółki Albi